Достапни линкови

logo-print

Словенија нема да вработува странци


Словенечката влада реши привремено да го прекине издавањето дозволи за вработување странци, бидејќи бројот на невработените во таа земја порасна на над 100 илјади, а се очекува таа бројка да се зголемува и годинава. Повеќе од половината странски работници во Словенија се државјани на Босна и Херцеговина.
XS
SM
MD
LG