Достапни линкови

logo-print

Милошоски на состанок на ЕНП во Рим


Министерот за надворешни работи Антонио Милошоски денеска во Рим ќе учествува на состанок на шефови на дипломатии од десничарските партии, членки на Европската народна партија. Тема на собирот е евроатлантскиот интегративен процес како стабилизирачки фактор во Источна и Југоисточна Европа, а ќе стане збор и за ситуацијата на Балканот и во Украина. ЕНП е најголема парламентарна група во Европскиот парламент. Во неа членуваат 74 партии од 38 земји, меѓу кои и ВМРО ДПМНЕ.
XS
SM
MD
LG