Достапни линкови

logo-print

Европа без американско нуклеарно оружје


Портпарол на белгискиот премиер денеска изјави дека европските НАТО сојузници ќе побараат од американскиот претседател Барак Обама да го повлече преостанатото нуклеарно оружје од Европа. Портпаролот додаде дека заедничкото барање од Белгија, Германија, Луксембург, Холандија и Норвешка, ќе се однесува на арсеналот од времето на Студената Војна, но не и на модерниот британски и француски арсенал.
XS
SM
MD
LG