Достапни линкови

logo-print

За жалбата на Тарчуловски кон крајот на март


Хашкиот трибунал на денешната статусната конференција соопшти дека пресудата по жалбата на Јохан Тарчуловски за 12-годишната затворска казна за случајот „Љуботен“ може да се очекува кон крајот на март или во првата половина на април.
Од страна на Судот беше покренато прашањето и за третманот во притворското одделение, за кое Тарчуловски се изјасни дека нема никаков приговор. Затоа очекуваме одлуката по повод жалбата наскоро да биде донесена, изјави адвокатот на Тарчуловски, Антонио Апостолски.
XS
SM
MD
LG