Достапни линкови

logo-print

Груевски го демантира Шацимаракис дека има предлог за името


Премиерот Никола Груевски демантираше дека на средбата со европарламентарците излегол со конкретен предлог за надминување на спорот за името. Би сакал да демантирам, такви конкретни разговори воопшто немаше, рече Груевски по изјавата на пратеникот Јоргос Шацимаракис, кој рече дека одреден предлог постои на масата на преговори.
XS
SM
MD
LG