Достапни линкови

logo-print

Русија бара од Иран да соработува со МААЕ


Руското министерство за надворешни работи денеска соопшти дека Иран мора активно да соработува со Меѓународната агенција за атомска енергија за да го убеди светот дека неговата нуклеарна програма е за мирољубиви цели. Инаку, денеска иранскиот претставник во Агенцијата ги отфрли како неосновани тврдењата во извештајот дека Иран се обидува да произведе нуклеарно оружје.
XS
SM
MD
LG