Достапни линкови

logo-print

Кетрин Ештон во посета на КосовоШефот за надворешна политика на Европската Унија, Кетрин Ештон, во рамките на балканската турнеја, денеска пристигна на Косово. Вчера во Белград Ештон ја повика Србија да ги подобри односите со Косово, додавајки дека различните позиции на земјите членки на Унијата спрема Косово, не треба да ја попречуваат практичната соработка.
XS
SM
MD
LG