Достапни линкови

logo-print

Украинскиот врховен суд за претседателските избори


Украинскиот Врховен Суд денеска го разгледува тврдењето на Јулија Тимошенко дека претседателските избори биле нерегуларни. Украинската централна изборна комисија го прогласи Јанукович за победник на изборите, а Парламенот веќе ја закажа инаугурацијата за 25-ти овој месец.
XS
SM
MD
LG