Достапни линкови

logo-print

Далај Лама пристигна во Белата Куќа


Тибанскиот духовен лидер, Далај Лама денеска пристигна во Белата Куќа на средба со американскиот претседател, Барак Обама. Кина се противеше на ова средба затоа што го смета тибетскиот будистички лидер за сепаратист. Според протоколот, Лама подоцна ќе се сретне и до Државниот Секретар, Хилари Клинтон.
XS
SM
MD
LG