Достапни линкови

logo-print

Забранет влез за украински фудбалери во продавница на Херодс


Фудбалерите на украински Шахтјор Доњетск изјавија дека им било забрането да купуваат во продавница на Херодс во Лондон. Ним им било речено дека не можат да влезат поради тоа што нивната група била многу голема и сомнителна. Шахтјор Донетск е во Лондон на натпревар од Европската лига против англискиот тим Фулам. Сопственик на Фулам и на Херодс е тајкунот Мухамад Ал Фаед.
XS
SM
MD
LG