Достапни линкови

logo-print

Најмалку 10 загинати во експлозија на бомба во Пакистан


Најмалку 10 лица загинале во денешната експлозија на бомба во едно село во северозападниот дел на Пакистан, во близина на авганистанската граница. Полицијата се уште истражува дали експлозијата била предизвикана од бомбаш самоубиец.
XS
SM
MD
LG