Достапни линкови

logo-print

Експлозија на бомба во Атина


Синоќа во Атина одекнала експлозија пред канцеларијата на грчкиот министер за внатрешни работи, јавуваат агенциите наведувајќи дека притоа немало повредни. Грчката полиција соопшти дека била причинета помала материјална штета. Тоа е втор бомбашки напад во Атина во изминативе три дена. Претходно, бомба експлодираше пред атинското претставништво на американската банка Џи Пи Морган.
XS
SM
MD
LG