Достапни линкови

logo-print

Ослободени осум Американци осомничени за киднапирање деца од Хаити


Осуммина Американци се пуштени од затворот во Порт о Пренс и се заминати од Хаити. Осуммината мисионери, дел од десетчлена група, беа осмничени за киднапирање деца по катастрофалниот земјотрес на Хаити минатиот месец. Двајцата лидери на групата мисионери се уште се во затвор.
XS
SM
MD
LG