Достапни линкови

logo-print

Телото на трагично загинатиот грузиски спортист пристигна во Тбилиси


Посмртните останки на грузускиот спортист, кој загина на тренинг на патеката за санкање на Олимписките игри во Канада, денеска се вратени во Грузија. Околу илјада луѓе го пречекаа телото на 21 годишниот Нодар Кумариташвили на аеродромот во Тбилиси.
XS
SM
MD
LG