Достапни линкови

logo-print

Посета на шефот на египетската дипломатија


Министерот за надворешни работи на Египет Ахмед Абул Геит денеска ќе престојува во официјална посета на Република Македонија. Покрај разговорите со својот домаќин, шефот на македонската дипломатија Антонио Милошоски, министерот Геит ќе биде примен и од претседателот Ѓорге Иванов, од премиерот Никола Груевски, а е придвидена средба и со министерот за економија Фатмир Бесими. На средбата на министрите Милошоски и Геит ќе стане збор за продлабочување на билатералните односи, како и за можностите за унапредување на економската соработка.
XS
SM
MD
LG