Достапни линкови

logo-print

Белгискиот премиер денеска во Србија


Белгискиот премиер Ив Летерм со посетата на Белград ја продолжува турнејата по балканските земји. Тој денеска ќе се сретне со српскиот претседател Борис Тадиќ и со премиерот Мирко Цветковиќ. Вчера Летерм престојуваше во Албанија и во Црна Гора.
XS
SM
MD
LG