Достапни линкови

logo-print

Иванов му го честита Денот на Независност на Сејдиу


Македонскиот претседател Ѓорѓи Иванов му испрати честитка на неговиот косовскиот колега Фатмир Сејдиу за Денот на косовската независност. Во честитката Иванов вели дека се надева дека во наредниот период со заеднички напори ќе ја зајакнат соработката меѓу двете земји во сите области. Во продолжение на честитката стои дека со заокружување на процесот на демаркација и воспоствување на дипломатски односи се создадени сите предуслови за зајакнување на меѓусебните односи и соработка.
XS
SM
MD
LG