Достапни линкови

logo-print

Грчките цариници започнаа тридневен штрајк


Грчите цариници денеска започнаа тридневен штрајк во знак на протест против владините мерки за штедење. До штрајкот доаѓа еден ден откако министрите за финансии од евро-зоната и препорачаа на Грција во рок од 30 дена да превземе дополнителни мерки за штедење за да го намали огромниот буџетски дефицит. Денеска за буџетските проблеми на Грција расправаат министрите за финансии на сите 27 земји членки на Европската Унија.
XS
SM
MD
LG