Достапни линкови

logo-print

Техеран ги отфрла оценките на Хилари Клинтон


Официјален Техеран денеска ги осуди изјавите на американскиот државен секретар Хилари Клинтон, која оцени дека Иран станува воена диктатура. Шефот на иранската дипломатија Манучер Мотаки изјави дека Соединетите Држави се инволвирани во воена диктатира и водат погрешна политика на Блискиот Исток. Инаку, Клинтон е во посета на заливските земји, каде што бара подршка за нови санкции против Иран.
XS
SM
MD
LG