Достапни линкови

logo-print

Путин му честита на Јанукович


Рускиот премиер Владимир Путин му ја честиташе победата на Виктор Јанукович на претседателските избори во Украина. Јанукович ќе биде инаугуриран на 25 февруари како нов украински претседател. Од неговата партија соопштија дека тој размислува за премиер да го назначи Сергеј Тигипко, кој беше трет во првиот круг од изборите. Партијата на сегашниот премиер Јулија Тимошенко најави дека до Врховниот суд ќе поднесе жалба на резултатите од претседателските избори.
XS
SM
MD
LG