Достапни линкови

logo-print

Инагурацијата на Јанукович на 25 февруари


Инагурацијата на новоизбраниот украински претседател Виктор Јанукович ќе се одржи на 25-ти февруари, соопшти денеска потпретседателката на неговата партија, Ана Герман. Таа додаде дека Јанукович размислува премиерската позиција да му ја понуди на банкарскиот магнат Сергеј Тигипко. Герман повторно јавно апелираше до сегашната премиерка Јулија Тимошенко да си поднесе оставка и да престане, како што вели, да го „затрупува“ судот со жалби за изборите што меѓународните институции ги оценија како фер и слободни.
XS
SM
MD
LG