Достапни линкови

logo-print

ЕК побара објаснување од Грција за погрешните буџетски податоци


Европската Комисија побара објаснување од Грција за начинот на кој успеала да покаже погрешни податоци за буџетскиот дефицит јавуваат новинските агенции.Грција треба да објасни како со сложени финансиски зделки прикажувала помал буџетски дефицит во отчетувањата од 2001-та година.Како што јавуват агенциите Еврпската Комисија и дала на Грција рок до крајот на февруари да објасни за сето тоа.
XS
SM
MD
LG