Достапни линкови

logo-print

Во железничка несреќа кај Брисел загинале 11 луѓе


Во железничката сообраќајна несреќа во близина на Брисел загинале 11 луѓе, соопштија локалните власти. Агенциите претходно известуваа дека во несреќата загинале 20-тина луѓе. Причина за сударот на двата воза е снегот, објаснуваат властите. Железничкиот сообраќај меѓу Брисел и главните градови на Франција, Германија и Холандија е во прекин.
XS
SM
MD
LG