Достапни линкови

logo-print

Опозициски лидер во Иран ослободен со кауција


Иран го пушти од затвор со кауција опозицискиот лидер и поранешниот министер за надворешни работи Мохсен Аминџадех. Тој бил уапсен затоа што учествувал во антивладините протести минатата година, јавува новинската агенција Исна. Кауцијата чинела 700 илјади долари.
XS
SM
MD
LG