Достапни линкови

logo-print

Советот на ОН за човекови права расправа за Иран


Советот на Обединетите нации за човекови права денеска во Женева го започна прегледот на состојбата со човековите права во Иран, што е за прв пат од формирањето на ова тело во 2006 година. Според најавите, Куба, Венецуела и Никарагва се подготвувале да го бранат режимот во Техеран од критиките на Западот дека ги крши човековите права во својата земја.
XS
SM
MD
LG