Достапни линкови

logo-print

Најмалку 20 загинати во судар на два воза во Белгија


Два воза се судриле денеска во близина на белгијскиот главен град Брисел, при што загинале најмалку 20 луѓе, јавуваат агенциите. Причината за несреќата не е позната, а сообраќајот меѓу Брисел и Париз е во прекин.
XS
SM
MD
LG