Достапни линкови

logo-print

Повреден полицаец на југот на Србија


Еден полицаец бил тешко повреден во експлозија на подметната бомба, што синоќа се случи во српскиот град Бујановац, јавуваат српските медиуми. Експлозивната направа била поставена под возилото на припадникот на мултиетничкиот состав на полицијата, Блерим Мустафа кој се здобил со тешки повреди, додека неговата сопруга била полесно повредена.
XS
SM
MD
LG