Достапни линкови

logo-print

Нетанјаху во посета на Русија


Израелскиот премиер Бенјамин Нетенјаху денеска во Москва треба да се сретне со рускиот претседател Дмитриј Медведев. Нетанјаху изјавил дека ќе побара од Медведев да поддржи санкции против Иран поради неговата нуклеарна програма. Русија соопшти дека нема да се противи на новите санкции на ОН против Иран, откако Техеран објави дека збогатува ураниум.
XS
SM
MD
LG