Достапни линкови

logo-print

11 сомалиски пирати добиле казна затвор од 15 години


Судот во Сомалија им изрекол 15 годишна казна затвор на 11 пирати. Претседателот на судот изјавил дека доказите покажале дека обвинетите се вмешани во киднапирање и пиратство. Пиратите биле уапсени во декември минатата година откако го нападнале бродот на меѓународните поморска сили .
XS
SM
MD
LG