Достапни линкови

logo-print

Русија ќе му продаде на Иран противвоздушни ракети


Рускиот национален совет за безбедност денеска соопшти дека не гледа причини зошто да не му продаде на Иран противвоздушни ракети. Заменикот секретар на Советот, Владимир Назаров изјавил дека Русија има потпишан договор со Иран кој мора да го спроведе. Назаров додаде дека испораката сеуште не започната и дека договорот не се ограничува со меѓународни санкции бидејќи се зборува за испорака на исклучиво дефанзивно оружје
XS
SM
MD
LG