Достапни линкови

logo-print

Украинската изборна комисија ја одби жалбата на Тимошенко


Украинската изборна комисија ја одби жалбата на премиерката Јулија Тимошенко за крадење на гласови на претседателските избори. Според прелиминарните резултати, на изборите победи лидерот на опозицијата, Виктор Јанукович со освоени 3,5 проценти повеќе гласови од својата ривалка. Изборната комисија соопштила дека во текот на денов ќе излезе со конечните резултати од изборите.
XS
SM
MD
LG