Достапни линкови

logo-print

Воена делегација од Вермонт пристига во Македонија


Делегација на Националната гарда на американската држава Вермонт денеска ќе пристигне на тридневна посета на Македонија. Делегацијата ќе ја пречека началникот на Генералштабот на АРМ, генерал-полковник Мирослав Стојановски, соопшти АРМ. Во соопштението е наведено дека целата на посетата е да се унапреди соработката и подготвеноста на контигентот на АРМ за заедничкото учество со вермонтскиот контигент во мисијата ИСАФ. Според протоколот, предвидено е делегацијата да се сретне и со високи државни претставници.
XS
SM
MD
LG