Достапни линкови

logo-print

Средба на политичките лидери во Албанија


Во Албанија денеска се сретнаа највисоките политички фунционери за да ја надминат седуммесечната политичка криза предизвикана од обвинувањата за изборна кражба, известуваат новинските агенции. Претседателот Бамир Топи по состанокот со премиерот Сали Бериша и лидерот на Социјалистичката партија, Еди Рама изјави дека се согласиле да продолжат да бараат заеднички точки за излез од политичкиот ќорсокак. Социјалистите со месеци го бојкотираа работењето на Парламентот и носењето на закони.Тие организираа и протести.


XS
SM
MD
LG