Достапни линкови

logo-print

Грузија ќе се натпреварува на Олимписки игри во Ванкувер


Грузиското министертво за спорт соопшти дека Грузија ќе остане и ќе продолжи да се натпреварува на Зимските олимписки игри во Ванкувер и покрај смртта на водачот на спортскиот тим. Ваквата одлука ја донеле грузиските натпреварувачи кои со ова сакаат да му оддадат почит на нивниот 21годишен колега кој загина во петокот пред официјалниот почетокот на игрите. Организаторите на олимписките игри соопштија дека ќе ги подобрат патеките и дека ќе преземат мерки за поголема безбедност за санкачите.


XS
SM
MD
LG