Достапни линкови

logo-print

Зголемена безбедноста на патеката за санкање на ЗОИ


Патеката за санкање во центарот Витслер на зимските Олимписки игри ќе биде променета по смрта на 21 годишниот грузиски спортист Нодара Кумариташвили. Меѓународната санкарска федерација соопшти дека се превземаат поголеми безбеднопсни мерки и посебно кај местото на кое Кумариташвили ја загуби контролата врз санката по што од здобиените повреди почина.
XS
SM
MD
LG