Достапни линкови

logo-print

Папандреу со критики до ЕУ


Грчкиот премиер Јоргос Папандреу денеска ги критикувал органите на ЕУ за нерешителните активности, но ветил непоколебливо намалување на буџетскиот дефицит на земјата. На денешната владина седница, како што јавуваат агенцијата МИА, Папандреу ја критикувал и криминалната политика на претходната влада на партијата Нова демократија.
XS
SM
MD
LG