Достапни линкови

logo-print

Заедничка борба против трговијата со дрога


Претставници на шестте поранешни југословенски републики денеска во Загреб ветија дека ќе ги обноват напорите во борбата против трговијата со дрога. На состанокот беше постигната согласност за продлабочување на регионалната соработка со цел прекинување на трговијата со кокаин што од Авганистан преку Балканот завршува во Западна Европа.
XS
SM
MD
LG