Достапни линкови

logo-print

Претседателот Иванов му ја честита изборната победа на Јанукович


Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов упати честитка до Виктор Јанукович по повод неговиот избор за претседател на Украина. Во честитката, како што соопшти претседателскиот кабинет, Иванов изразува задоволство од досегашниот развој на пријателските односи и соработката меѓу двете земји, со надеж дека таа ќе продолжи во сите сфери од заемен интерес.
XS
SM
MD
LG