Достапни линкови

logo-print

Руските сили убиле 20 бунтовници во Ингушетија


Руските безбедносни сили соопштија дека убиле најмалку 20 бунтовници во престрелката во Ингушетија, во близина на границата со Чеченија. Како што се оценува, ова бил еден од најголемите судири меѓу безбедносните сили и бунтовниците, кои, според полицијата, биле предводени од чеченскиот командант Доку Умаров.
XS
SM
MD
LG