Достапни линкови

logo-print

Ново американско ласерско оружје


Американската агенција за противракетна одбрана денеска соопшти дека успешно тестирала ново ласерско оружје за уривање балистички проектили. Агенцијата соопшти дека тестот бил извршен во една база во Калифорнија и оти ласерот бил монтиран на модифициран патнички авион од типот Џамбо џет.
XS
SM
MD
LG