Достапни линкови

logo-print

Бил Клинтон со два стента на срцевата артерија


Поранешниот американски претседател Бил Клинтон се чуствува добро, откако синоќа му беа вградени два стента на срцевата артерија, соопштуваат од неговиот кабинет. 63-годишниот Клинтон бил примен во болница со болки во градите. Тој беше претседател на САД во два мандати, од 1993 до 2001 година.
XS
SM
MD
LG