Достапни линкови

logo-print

Кина бара од Обама да не се сретне со Далај Лама


Кина ги повика САД итно да се откажат од плановите, американскиот претседател Барак Обама да се сретне со тибетанскиот духовен водач Далај Лама. Белата куќа претходно соопшти дека Обама ќе се сретне со Далај Лама наредната недела и покрај предупредувањата од Кина дека тоа ќе ги влоши односите меѓу двете земји.
XS
SM
MD
LG