Достапни линкови

logo-print

Протест во Женева за човекови права во Иран


Неколку организации за заштита на човековите права протестираа пред седиштето на Советот за човекови права на ОН во Женева. Тие бараат да се изврши притисок врз иранските власти да дозволат меѓународни набљудувачи за човекови права да дојдат во Иран. На протестот учествувале околу 200 луѓе.
XS
SM
MD
LG