Достапни линкови

logo-print

Еврокомесарот за проширување Штефан Филе во посета на Македонија


Еврокомесарот за проширување на Штефан Филе на 19 Февруари ќе ја посети Македонија, јави МИА. Министертвото за надворешни работи соопшти дека еврокомесарот Филе ќе се сретне со државниот врв. Еврокомесарот доаѓа во Македонија по препораката на Европскиот Параламент за побрз почеток на пристпните преговори и поголем ангажаман на Европската Унија за решавање на спорот со името.
XS
SM
MD
LG