Достапни линкови

logo-print

Дваесетгодишнина од ослободувањето на Нелсон Мендела


Јужна Африка денеска ја прославува 20 годишнината до ослободувањето на Нелсон Мендела. Мендела помина 28 години во затвор осуден за водење на демонстранти против тогашната апартхејд Влада.
XS
SM
MD
LG