Достапни линкови

logo-print

Инцидент на грчките протести


Грчката полиција интервенирала со солзавец во денешните синдикални протести кога вработените од комунална хигиена се обиделе со своите возила да го пробијат полицискиот кордон за им се придружат на демонстрантите изјавил полициски претставник. Штрајкувачите на полициската сила возвртиле со камења. Како што известуваат агнециите , инцидентот набргу е смирен . Штрајкот на државните службеници се случува по владината одлука да се замрзнат платите на администрацијата како мерка за намалување на буџетскиот дефицит
XS
SM
MD
LG