Достапни линкови

logo-print

Снежно невреме во САДАмериканскиот западен брег денеска повторно го зафати снежна бура, втора во последнава недела. Се предвидуваат снежни наноси од над 30 сантиметри од Вашингтон до Њујорк. Владините канцеларии во Вашингтон се затворени трет ден по ред.
XS
SM
MD
LG