Достапни линкови

logo-print

Руски опозициски лидер ќе се жали на Европскиот суд за човекови права


Рускиот опозициски лидер Борис Немтсов денеска најави дека ќе поднесе жалба до Европскиот суд за човекови права. Тој ќе се жали за судската наредба да плати оштета на Градоначалникот на Москва заради клевета.Судот во Москва претходно ја одби жалбата на Немтсов и пресуди да му исплати 33 илјади долари на градоначалникот Јуриј Лужков.

XS
SM
MD
LG