Достапни линкови

logo-print

Два нови смртни случаи од новиот грип во Македонија


Во изминативе три дена на Клиниката за инфективни болести во Скопје починале две пациентки од новиот грип. Со овие два смртни случаи досега во Македонија починале 26 луѓе. Комисијата за пандемскиот грип му препорача на населението да се вакцинира против новиот вирус. Од Комисијата сметаат дека во март ќе се зголеми бројот на заболени луѓе од новиот грип.
XS
SM
MD
LG