Достапни линкови

logo-print

Партијата на Тимошенко ќе ги оспорува изборите во Украина


Членовите на партијата на Јулија Тимошенко денеска соопштија дека ќе ги оспорат резултатите од неделните претседателски избори. Според досега избројаните гласови Виктор Јанукович победи на изборите со 3 проценти водство. Премиерката Тимошенко сеуште не излегла во јавноста по изборите.Заменикот шеф на партијата на Тимошенко, Олена Шустик изјави дека прво ќе барат повторно броење на гласовите, па потоа ќе одат на суд.
XS
SM
MD
LG